4 najchętniej kupowane minivany z USA

4 najchętniej kupowane minivany z USA

Pierwsze skojarzenia jakie ma większość miłośników motoryzacji, gdy mówi o amerykańskich wozach to duże auta typu jeep i picup, van albo szybkie sportowe wozy śmigające po szosach. Tymczasem coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się rodzinne minivany. Sprowadzenie ich do Polski jest jednak nieco trudniejsze, gdyż nie ma ich odpowiedników na rynku europejskim. Bezwypadkowe samochody zza oceanu są jednak w zasięgu ręki. Trzeba tylko ich odpowiednio poszukać. Warto przy tym dodać, że coraz częściej inwestujemy w stosunkowo nowe auta z USA. Średnia wieku kupowanego i importowanego samochodu wynosi obecnie 8 lat.

Co to jest minivan?

Minivan (MPV) to rodzinny samochód osobowy o wielozadaniowym nadwoziu. Ich charakterystyczną cechą jest wysokie i przestronne nadwozie, od 5 do 9 miejsc wewnątrz i duży bagażnik. Z tego względu uchodzi za auto idealne dla rodzin z dziećmi.

Jak zdobyć bezwypadkowego minivana?

Nowe auta z USA, bezwypadkowe i praktycznie niedostępne w Europie jest znacznie trudniej zdobyć. Tanie auta z USA dostępne na popularnych aukcjach to znacznie prostsze wyjście. Jednak jeżeli chcemy zainwestować w wóz doskonały pozostają nam trzy wyjścia.

  1. Zakup na zamówienie
  2. Kontakt z dealerem w USA
  3. Aukcja na Manheim

Trzecia opcja wydaje się najbardziej kusząca, gdyż można na niej wylicytować praktycznie nowe auta z USA. Aukcje te są nieco inne od tych z IAAI lub Copart. Na Manheim licytowane są bowiem samochody skonfiskowane przez banki lub poleasingowe.

Oczywiście minvany są również dostępne na standardowych aukcjach. Wówczas można je nawet zdobyć jako tanie auto z USA. Trzeba się jednak liczyć, że są to samochody uszkodzone lub powypadkowe, w które trzeba zainwestować.

Pamiętajmy, żeby zawsze przed rozpoczęciem aukcji sprawdzić historię pojazdu. Zapisane są w niej wszystkie zdarzenia, jakie były z jego udziałem: w tym wypadki, stłuczki i inne przygody.

Cztery najpopularniejsze minivany

Cztery najbardziej pożądane rodzinne minivany są w praktyce dostępne wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. W Europie nie ma żadnego samochodu, który byłby ich odpowiednikiem. Dlatego tego typu nowy samochód z USA jest tak rzadko spotykany na aukcjach.

  1. Chrysler Pacifica
  2. Honda Oddysey
  3. Toyota Sienna
  4. Dodge Caravan

Wszystkie minivany mają przestronne wnętrza, są komfortowe i wygodne. Idealnie nadają się na samochody rodzinne.

Rekomendowane Artykuły