Zakup samochodu z salonu w Polsce? A może z aukcji aut USA

Zakup samochodu z salonu w Polsce? A może z aukcji aut USA

Wiele osób zastanawia się, czy zakup samochodu z salonu w Polsce jest opłacalny. Otrzymanie nowego samochodu, nieużywanego to marzenie wielu, jeśli dodatkowo jest on dokładnie taki, jak sobie wymarzyła dana osoba. Czasami jednak warto taki temat sobie odpuścić i skorzystać z aukcji internetowych, ponieważ te posiadają wiele korzystnych opcji i szeroki wybór za o wiele niższą cenę.

Dlaczego USA?

Chociaż import samochodów z Ameryki Północnej to kwestia transportu pojazdu przez niemal cały świat to zapewniamy, że taki pomysł jak najbardziej się opłaca. Aukcje auta USA posiadają bardzo szeroką ofertę, gdzie można znaleźć bardzo dobrze wyposażony samochód, czy to luksusowy, czy terenowy, czy też sportowy, a cena w tym przypadku może być relatywnie niższa od tej, jaką można spotkać w przypadku odwiedzin salonu.

O ile taniej niż u nas?

To raczej normalne, że płacąc za nowy samochód trzeba wydać krocie. Warto zwrócić uwagę na to, że pojazdy między innymi ze Stanów Zjednoczonych są o wiele tańsze, tak naprawdę nawet od 30 do 50%, a można wliczyć w to także koszty transportu do naszego kraju, a także potencjalnej naprawy, jeśli decydujemy się na auto, które jest w jakiś sposób uszkodzone.

Zazwyczaj jednak takie rozwiązanie opłaca się o wiele bardziej. Samochody z tego właśnie kraju od lat tak naprawdę są bardzo chętnie importowane do naszego kraju i wystawiane nie tylko na aukcjach. W Internecie jednak wszystko można dostać taniej.

Ile trzeba czekać?

Oczywiście taki proces sprowadzenia samochodu do Polski może być w pewien sposób skomplikowany i trochę potrwać. To na pewno spory minus przy tym, że idąc do salonu w zasadzie od ręki możemy mieć auto na wyłączność.

Cały proces może potrwać nawet w granicach do 2 miesięcy, przecież należy załatwić pewne formalności związane z kontenerem, drogą morską, a później przetransportowaniem przez kilka kolejnych państw do Polski. Wydaje się jednak, że chcąc zaoszczędzić sporą kwotę pieniężną warto zdecydować się na taki właśnie krok i poczekać parę tygodni dłużej.

Rekomendowane Artykuły