Auta z USA i Kanady? 3 zalety

Auta z USA i Kanady? 3 zalety

Samochody z USA i Kanady w ostatnich latach są sprowadzane coraz częściej zarówno przez firmy jak i osoby prywatne. Pomagają w tym specjalistyczne firmy, które doskonale znają lokalne rynki, mają swoich zaufanych pośredników za oceanem i wiedzą wszystko o tym jakie są samochody używane z USA i Kanady, a jakie nowe. Zadbają też o to, by importowane auta opłaciły się nawet po płaceniu wszystkich dodatkowych kosztów związanych z transportem i podatkami. Jakie są zalety kupna tych aut?

  1. Oszczędność

Auta z USA i Kanady to oszczędność. Samochody za oceanem są znacznie tańsze: zarówno te w salonie, jak i na aukcjach. O ile zakup w salonie samochodowym i import się nie opłaca, skorzystanie z aukcji i licytacji może przynieść duże oszczędności. Amerykanie często wymieniają wozy i to nawet po niewielkich stłuczkach. Dlatego na licytacjach można trafić prawdziwe perełki. (należy jednak uważać, by przypadkiem nie kupić totalnego złomu, którego nie opłaca się naprawiać). Dzięki takim okazjom nawet koszty transportu, opłat celno – skarbowych i podatków oraz prac warsztatowych sprawią, że oszczędzimy. Ponadto auta w Polsce szybko zyskują na wartości.

  1. Jakość

Nawet samochody używane z USA i Kanady są znacznie lepiej wyposażone i sprawniejsze niż te same modele kupione na rynku europejskim. Wynika to z faktu, że są wykonane z mocniejszych i bardziej trwałych materiałów. Niemałą rolę odgrywa tu także stan dróg, który jest znacznie lepszy w USA, dzięki czemu jazda nie przyczynia się do eksploatacji i awarii. Do tego dochodzi luksusowe wyposażenie, które w Europie obejmują dopiero auta w wersji luksusowej, w Ameryce już trafia do wersji standardowych.

  1. Zabytki

Aukcje, na których są auta z USA i Kanady to także niesamowita gratka dla miłośników i kolekcjonerów starych, zabytkowych samochodów, które są niesamowicie rzadko spotykane w Europie. Tego typu wozy, słynne „krążowniki szos” albo luksusowe maszyny mogą stać się prawdziwą „perłą w koronie” oraz sprawić, że właściciel z pewnością wyróżni się z tłumu. W końcu klasyki amerykańskiej motoryzacji z samego założenia miały imponować i zachwycać.

Korzyści dla wszystkich

Dobry samochód z USA i Kanady to gratka. Warto jednak pamiętać, że rynek amerykański jest specyficzny i najlepiej powierzyć przeprowadzenie wszystkich procedur firmom, które doskonale znają obowiązujące zasady i przepisy.

Rekomendowane Artykuły