Jak kupić auto z Kanady?

Jak kupić auto z Kanady?

Marzysz o wspaniałym wozie zza oceanu? Kupno auta z Kanady lub USA bez wychodzenia z domu jest możliwy. Wiadomo, najlepszym sposobem są licytacje aut. Kanada ma kilka bezpiecznych serwisów, na których można przystąpić do działania, jednak jest to obarczone dużym ryzykiem. Trzeba być specjalistą, który nie tylko doskonale zna język, ale też orientuje się w przepisach tak dalekiego kraju. Do tego dochodzi jeszcze jeden problem, a mianowicie import aut z Kanady. W jaki sposób zatem spełnić swoje marzenie i kupić samochód z Kanady? Najprostszym i najbardziej opłacalnym sposobem jest skorzystanie z pomocy firm, które pośredniczą w tego typu procedurach.

Zalety korzystania z pośrednictwa firmy

Najważniejszą zaletą przy korzystaniu z usług firmy pośredniczącej w zakupie auta z Kanady, a następnie jego imporcie jest święty spokój. Nie trzeba martwić się niezrozumiałymi niekiedy zasadami, na jakich działają licytacje aut. Kanada ma bowiem swoje przepisy, które trudno ogarnąć Europejczykowi. Ponadto pracownicy firmy są tak naprawdę oczyma i uszami swojego klienta. Znają rynek kanadyjski i współpracują wyłącznie ze sprawdzonymi domami aukcyjnymi i sprzedawcami. Jeżeli już zdecydujesz się na konkretny model, przedstawiciele sprawdzą licytacje aut z Kanady, a na miejscu mają swoich pośredników, którzy sprawdzą faktyczny stan techniczny wybranego samochodu i zweryfikują rzeczywiste uszkodzenia. Po zakupie zaś na nich spadnie import auta z Kanady, Zajma się wszystkim: od transportu, poprzez formalności, aż po opłaty i dostarczenie wozu pod wskazany adres.

Aukcje samochodów w Kanadzie

Prawdą jest, że najpopularniejszym sposobem na zdobycie wymarzonego wozu są aukcje samochodów. Kanada również ma swoje strony, do których należą między innymi: Impact Canada, SGI Canada, IAAI, Copart i Salvage Now. Firmy ubezpieczeniowe również mają własne licytacje aut z Kanady. Dokonywanie zakupów na tych stronach jest bezpieczne, gdyż wszyscy sprzedawcy są weryfikowani.

Jak korzystać z wyszukiwarki?

Zanim podejmie się jakąkolwiek decyzję można samodzielnie wyszukać sobie auta z Kanady. Przykładowa wyszukiwarka na Impact Canada działa podobnie jak te polskie. Można to zrobić na dwa sposoby: poprzez markę auta albo miejscowość. W pierwszym przypadku wystarczy wpisać rocznik albo przedział czasowy w jakim wyprodukowano samochód, markę i ewentualnie model. W drugim wypadku należy wybrać miejscowość, z której wyszukiwarka ma znaleźć auta na sprzedaż. Na podobnych zasadach działają inne portale. Dalsze kroki zależą już od ciebie.

Rekomendowane Artykuły