Kierunek Kanada – aukcje aut z Kanady

Kierunek Kanada – aukcje aut z Kanady

Aukcje aut z Kanady coraz bardziej interesują miłośników motoryzacji. Samochody są dobrej jakości, znacznie lepszej niż ich odpowiedniki produkowane w Europie i bardzo często w dużo lepszym stanie technicznym. Problemem może być tylko odległość, gdyż przez Internet trudno jest ostatecznie ocenić stan pojazdu. Żeby uniknąć zakupu wraku, a nie auta z Kanady, aukcje należy sprawdzać na wiarygodnych i rzetelnych portalach, nie zaś pokątnie w stosie prywatnych ogłoszeń.

Gdzie szukać rzetelnych aukcji?

Jeżeli chcemy, by zakup samochodu z Kanady był dla nas dobrą inwestycją, zapoznajmy się najpierw z wiarygodnymi stronami, na których kupujący może dokładnie sprawdzić wygląd auta i przeczytać dokumentację, w której opisana jest historia pojazdu oraz szczegółowe szkody. Możliwość skorzystania z tych źródeł stwarzają zarówno domy aukcyjne jak i firmy zajmujące się aukcjami motoryzacyjnymi. Od nas zależy, czy zdecydujemy się sami wynaleźć wymarzony samochód, czy też zdamy się na pomoc firmy pośredniczącej w zakupie i imporcie. Korzyścią tego drugiego rozwiązania jest fakt, że pracownicy tych firm mają ogromne doświadczenie w tego typu transakcjach, znają rynek i obowiązujące przepisy oraz…. mają kontakty na miejscu.

Wiarygodne strony z aukcjami

Do największych i najbardziej wiarygodnych stron, na których odbywają się aukcje aut z Kanady można zaliczyć przede wszystkim:

– Impact Canada

– SGI Canada

– IAAI

– Copart

– Salvage Now

Te portale weryfikują uczestników i dbają, żeby ich reputacji nie zepsuł żaden oszust. Wszelkie próby nieuczciwych działań są wychwytywane i skutecznie blokowane. Ponadto warto sprawdzać oferty firm ubezpieczeniowych, które często wystawiają uszkodzone auta na sprzedaż i to w bardzo korzystnych cenach.

kalkulator transportu i opłat

Zakup samochodu to jedno, pozostaje dostarczenie go do Polski. Wiąże się to z szeregiem opłat, które trzeba ponieść. Na szczęście jest rozwiązanie tego problemu, które da szacunkowy wynik kosztów, jakimi obarczone będzie auto z Kanady: kalkulator transportu i opłat. Określamy w nim następujące pozycje:

– rodzaj pojazdu (osobowy, ciężarowy, zabytkowy, motocykl, skuter, łódź i inne)

– port docelowy

– koszty transportu z Kanady (z uwzględnieniem miejsca zakupu i portu, z jakiego ma wypłynąć)

– koszty opłat celnych (inne dla osoby prywatnej i dla firmy)

Dzięki temu wcześniej można wycenić koszty, jakie trzeba będzie ponieść za auto z Kanady. Kalkulator dokona automatycznej wyceny, dzięki czemu uzyskamy orientacyjną wiedzę o dodatkowych kosztach. To bardzo skuteczne i przydatne narzędzie.

Rekomendowane Artykuły