Moda na kupowanie uszkodzonych aut z USA zatacza coraz szersze kręgi. Dzięki Internetowi dostęp do aukcji z całego świata umożliwił branie udziału w licytacjach z każdego zakątka ziemi, a firmy ułatwiają zarówno zakup jak i sprowadzenie upatrzonych modeli. Obecnie zaś zaczyna się też boom na samochody z Kanady. Czy warto je kupować? Owszem. Trzeba jednak znać przepisy i zachować zimną głowę.
Czy warto sprowadzać uszkodzone auta z Kanady?
Uszkodzone samochody z Kanady stanowią znaczną część importu z tego kraju. Jeżeli postąpimy rozsądnie, możemy na nich sporo zaoszczędzić. Ważne, żeby mieć świadomość realnego stanu technicznego, w jakim są samochody. Kanada prowadzi portale, które są wiarygodne i można na nich poznać szczegóły na temat uszkodzeń. Zwracając uwagę na to, unikniemy sprowadzenia do Polski wraku, który nadaje się tylko na złom.
Korzyści z importu aut powypadkowych
Zakup i sprowadzenie auta zza oceanu to prawdziwe przedsięwzięcie, a pamiętajmy, że takim właśnie krajem jest Kanada. Samochody będą zatem musiały pokonać daleką drogę zanim dotrą na miejsce, co wiąże się też z opłatami. Dlatego też trzeba ostrożnie podchodzić do zakupu. Mieszkańcom Kanady zwykle nie opłaca się naprawiać uszkodzonych aut, wolą je po prostu sprzedać po niskiej cenie. Sami Kanadyjczycy nie są więc zbytnio zainteresowani wozami, które nie są dla nich wartościowe. Inna sytuacja panuje choćby w Polsce, która bynajmniej nie jest jak Kanada. Samochody tu się naprawia i jeździ nimi jeszcze długie lata. Koszty samej naprawy w stosunku do wartości auta sprawiają, że auto jest bardzo atrakcyjne – nawet wliczając w to konieczność wniesienia wszystkich opłat.
Jakie uszkodzone auta warto sprowadzić?
Po pierwsze trzeba zwrócić uwagę na samo określenie „uszkodzone”. Może to oznaczać zarówno lekkie uszkodzenie np. rozbitą lampę lub wgnieciony zderzak, jak i poważne zniszczenia. Zanim więc zdecydujemy się na samochody z Kanady poznajmy ich stan techniczny, który musi być dokładnie opisany. Nie warto kupować aut, których naprawa prze pochłonie horrendalne koszta. Wg specjalistów zajmujących się sprowadzaniem pojazdów z Ameryki Północnej, ponad 98% uszkodzonych w wypadkach samochodów nadaje się do renowacji.