Zalety i wady kupna auta z USA

Zalety i wady kupna auta z USA

Marzysz o tym, by mieć auto z USA? Czy warto je kupić i sprowadzić? Czy aby koszty nie okażą się zbyt wielkie? Trzeba zacząć od rozważenia wszystkich „za” i „przeciw”, dokonania kalkulacji i sprawdzenia cen. Giełda aut z USA jest ogromna, więc można dokonać przeglądu, a następnie za pomocą kalkulatora sprawdzić orientacyjne koszta.

Dlaczego kochamy auta z USA?

Chcesz kupić auto z USA – czy warto angażować się w jego zakup i transport? Cóż zrobić, kiedy po prostu kochamy samochody zza oceanu: zarówno typowe amerykańskie klasyki, jak i amerykańskie wersje modeli popularnych u nas. Zazwyczaj są one w znacznie lepszym stanie, mają mocne silniki, silniejszą konstrukcję, ciekawsze parametry oraz unikatowe wyposażenie. Do tego dochodzą niepowtarzalny styl i wygląd wozów. Każda giełda aut z USA kusi zaś atrakcyjnymi cenami.

Zalety aut z USA

Samochody z USA mają szereg zalet, o których warto pamiętać. Do najważniejszych należą:

– konstrukcja – są znacznie lepiej wyposażone od europejskich odpowiedników, mają mocniejsze silniki, automatyczną skrzynię biegów, lepsze wyposażenie wnętrza (często skórzana tapicerka), klimatyzację i szereg innych ulepszeń. Warto dodać, że wykonane są z mocniejszych części.

– wyjątkowość – w USA możemy nabyć samochód, który jest niedostępny w Europie. Dla wielu miłośników motoryzacji i amerykańskich legend posiadanie kultowego GMC lub Dodge Viper’a jest szczytem marzeń.

– atrakcyjne ceny – Amerykanie często zmieniają samochody. Niektóre po prostu wymieniają na inne modele, w innych przypadkach po stłuczkach, szkodach lub wypadkach oddają firmom ubezpieczeniowym, które chcą je jak najszybciej sprzedać. Stąd ceny amerykańskich aut bywają tak niskie.

Wady zakupu aut z USA

Niestety, zakup samochodu zza oceanu ma też swoje wady. Do tych głównych warto zaliczyć:

adaptacja aut z USA – kupno samochodu ze Stanów Zjednoczonych wiąże się z koniecznością dokonania szeregu przeróbek tak, by wóz mógł jeździć zgodnie z europejskimi przepisami o ruchu drogowym. Adaptacja aut z USA obejmuje najczęściej: światła przeciwmgielne, światła przednie, kierunkowskazy, liczniki, przestrojenie radia.

– części zamienne – nawet amerykańskie wersje europejskich modeli mają zwykle nieco inne części zamienne. W związku z tym, w przypadku konieczności naprawy trzeba będzie sprowadzić części z USA.

– historia auta – większość samochodów sprowadzanych z USA ma powypadkową przeszłość. Zanim zdecydujemy się na zakup, warto dokładnie sprawdzić stan techniczny wybranego modelu i zaznajomić się z jego historią (np. czy już wcześniej nie brał udziału w różnych zdarzeniach drogowych).

Rekomendowane Artykuły