Czy opłaca się ryzykować na Aukcjach samochodów z USA?

Czy opłaca się ryzykować na Aukcjach samochodów z USA?

Decydując się na wybór zakupu samochodu poprzez aukcję internetową na pewno należy uważać, ponieważ nie w każdym przypadku jest to opcja bezpieczna. Zazwyczaj do takich sytuacji dochodzi, kiedy klient marzy o pojeździe sprowadzonym z zagranicy. Najczęściej zakupy dokonywane są prosto ze Stanów Zjednoczonych, które jak wiadomo posiadają wysokiej jakości samochody. Od sportowych, przez nowoczesne, aż do klasycznych, starszych.

Czy ryzyko się opłaca?

Bardzo ważne jest, aby znaleźć taką firmę, która prowadząc import zagraniczny na pewno nie oszuka swojego klienta i wystawi na aukcję rzeczywisty stan pojazdu. Przypadków, kiedy oszukiwano ludzi i w rzeczywistości bywało zupełnie inaczej niż na zdjęciach było już bardzo dużo, dlatego też można tu mówić o sporym ryzyku. 

Dlatego też skorzystanie z usług firm importowych, które mogą doradzić, czy zakup danego pojazdu się opłaca, czy też nie jest bardzo dobrą opcją, na pewno pomocną, ponieważ możliwa jest wówczas weryfikacja. Działanie na własną rękę nie zawsze się opłaca.

Co po samej aukcji?

Warto wiedzieć o tym, że aukcje USA samochody to nie tylko wygranie licytacji i oczekiwanie na transport. Jest to proces nieco bardziej złożony. Jeśli klient już wie, że wygrał i dany pojazd do niego trafi musi liczyć się z procesem załatwienia niezbędnych formalności. Chodzi tutaj o uiszczenie wszystkich niezbędnych opłat. Sam transport do Polski należy zorganizować, załatwić niezbędny kontener, a także wybrać miejsce, w którym pojazd zostanie odebrany z portu i będzie transportowany dalej w inny sposób niż statkiem. 

Oczywiście klient w tym przypadku nie załatwia wszystkiego na własną rękę, zazwyczaj takie działania za niego podejmują firmy importowe, aczkolwiek kupujący ma wgląd do tego, co się dzieje, na jakim etapie jest proces. Dzięki doświadczeniu tego typu firm załatwianie niezbędnych formalności nie jest procesem długotrwałym, ponieważ każdemu w tym przypadku zależy na czasie, a sam transport przecież zajmie jakiś czas. 

Rekomendowane Artykuły